Knygos herojus Benas kviečia lavinti pažinimo ir gamtos patirtines veiklas, atrasti kūrybišką mokymąsi žaidimų aikštelėje, daržo lysvėje ar miško aplinkoje. Knyga skatina žaisti, šėlti ir kurti kartu su linksmais veikėjais, rasti abėcėlę medžių šakose, matematiką smėlio dėžėje, stebėti, kas vyksta po žeme ir pažinti paslaptingą gamtos pasaulį.
„Augindama penkerių metų sūnų pastebėjau, kad lauko erdvėje vaikai jaučiasi daug laisviau, negu uždaroje aplinkoje. Kiemo, sodo aplinkoje jie atsiveria nevaržomai rinkdamiesi jiems patinkančias veiklas, lengvai jas keisdami nuo kūrybiškų smėlio žaidimų iki judraus šėliojimo ar gaudynių“, – sako autorė.
Pasak Linos Bakšytės, lauko erdvė neįpareigoja kruopščiai planuoti, pirkti daugybės priemonių, būtinų ugdomosioms veikloms įgyvendinti, nes gamtos aplinka yra įvairi ir leidžia lengvai eksperimentuoti.
„Pastebėjusi lauko galimybes, pradėjau plačiau domėtis naujai atsidariusių lauko, miško, gamtos, jurtų, ekologinės krypties darželių veikla, kurių dauguma dirba pagal lauko pedagogikos principus, įsitraukiau į vaikų daržininkavimo iniciatyvą „Žalia pėda“. Siekdama paskatinti drąsiau naudoti lauko erdvę vaikų ugdymui, sumaniau pateikti tėvams ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams konkrečius, vaikus įtraukiančius lauko veiklų pavyzdžius, skatinančius pajusti gamtinės aplinkos naudą ir galimybes“, – pasakoja Lina Bakšytė.
Knyga pravers ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, tėveliams, norintiems išauginti laisvus, kūrybiškus, gamtą mylinčius vaikus. Plačiau >>>
Dalijamės pedagogų ir kitų specialistų atsiliepimais ir įspūdžiais apie leidyklos „Šviesa“ naują leidinį – „Kur nuklydo panagiukai“. Tai autorės Linos Bakšytės lauko nuotykių knyga, ugdanti įvairius mažylių gebėjimus.
Perskaičiau vienu prisėdimu. Tikra pasaka aktyviems, smalsiems vaikams ir rūpestingiems tėvams. Knyga kviečia keliauti su Benu ir patirti pažinimo džiaugsmą, susidraugauti su gamta. Joje esama visko, ko mums reikia, nes patys esame jos vaikai. Tik gebėkime atrasti.
Lietuvos edukologijos universiteto vyriausioji botanikė Teresė Jokšienė.
Ši žaisminga knygelė skirta jauniesiems tyrinėtojams ir, žinoma, jų tėveliams. Galbūt kai kuriems suaugusiesiems vaikystėje nepavyko iš arčiau, asmeniškai susipažinti su aplinka. Tad dabar yra puiki galimybė geriau pažinti aplinką kartu su vaiku.
Keliaudami su Benu matysite, kad visi gamtos dalykai tarpusavyje susiję ir turi savų paslapčių. Jas atskleisti padės berniuką Beną kelionėje lydintys ir tyrinėti provokuojantys personažai, simbolizuojantys gamtos paslaptis.
Sodų kūrėja, vaikų sodininkavimo iniciatyvos „Žalia pėda“ konsultantė Danielė Vyšniauskaitė-Šliažienė
Labai džiugu, kad Lietuvoje sparčiai plinta vos prieš kelerius metus iš Skandinavijos šalių atėjusios lauko pedagogikos idėjos. Lietuva – miškų kraštas, bet retokai į juos užsukame savo malonumui. Vaikams ir jų tėveliams ši knyga gali būti puikus gidas, kviečiantis pažinti gamtos karaliją. Smagiai praleistas laikas, išradingi ugdomieji užsiėmimai skatins atrasti supantį pasaulį, mums ir vaikams suteiks neįkainojamos patirties.
Lauko pedagogikos specialistė ir gamtos darželio „Po smilgom“ įkūrėja Milda Jankauskienė
Knyga grąžino į vaikystę – kiek nuostabių emocijų, potyrių išgyvendavome būdami lauke! Šiandien knygynuose galima rasti daug įvairių užduočių knygelių vaikams, bet tokių, kuriose būtų prisiliesta prie esminių, vaikams labai svarbių dalykų, yra mažai. Tikiu, kad knygelė patiks vaikams ir bus puiki pagalbininkė tėvams bei pedagogams, kasdieninėje veikloje siekiantiems taikyti į vaiką orientuotą ugdymą.
Jonavos lopšelio-darželio „Dobilas“ pavaduotoja ugdymui Vanda Jadvyga Valentienė